محصولات
آگوست 02

پتاسیم پرسولفات

پتاسیم پرسولفات یک ترکیب آلی بی‌بو و سفید رنگ به صورت پودر کریستال با خاصیت اکسیداسیون قوی است. به همین دلیل به عنوان سفید کننده در مواد روشن‎کننده رنگ مو مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر آن خاصیت اکسیدکنندگی این نمک باعث شده به عنوان آغازگر پلیمریزاسیون آلکن‎های متفاوت که منجر به تولید پلیمرهای مهم تجاری مانند لاستیک و رزین مصنوعی می‌شود، مورد استفاده قرار گیرد.

پتاسیم پرسولفات که با نام‌های سولفات پتاسیم و سولفات پتاس نیز شناخته می‌شود، دارای فرمول شیمیایی (K2S2O8) است. این ترکیب حاوی ۴۸ تا ۵۴٪ پتاسیم و ۱۷ تا ۲۰٪ سولفات است. به همین دلیل می‌تواند جایگزین مناسبی به جای کودهای کلرید پتاسیم برای محصولات حساس به کلرید مانند تنباکو، انگور و سیب‌زمینی باشد. با ورود این ترکیب به خاک، یون پتاسیم از سولفات پتاسیم محلول در آب در کلوئیدهای خاک حفظ می‌شود و به راحتی شسته نمی‌شود. این امر سولفات پتاسیم را به کودی عالی تبدیل می‌کند که هنگام کاشت یا قبل از کاشت برای همه خاک‌ها و محصولات مفید است. به همین دلیل سالانه چندین میلیون تن از این ماده به‌صورت صنعتی در جهان تولید می‎شود.

پتاسیم پرسولفات می‌تواند به عنوان عامل گلوتن آرد گندم استفاده شود. همچنین به عنوان ضد عفونی کننده و سفید کننده پارچه نیز از آن استفاده می‌شود. از کاربردهای این ترکیب می‌توان به فعال‌سازی سطح مس و آلومینیوم، تولید نشاسته اصلاح شده، رسوب‌زدایی در دمای پایین، ایجاد سیستم‌های تصفیه آب در گردش، تخریب اکسیداتیو گازها و مواد مضر در استخر، تولید چسب کم فرمالدئید و کاربردهای دیگر در صنعت فولاد، عکاسی و پزشکی اشاره کرد.

پتاسیم پرسولفات

جدول آنالیز Potassium Persulfate

NO. Items Standard Result
1 ASSAY ≥ 99.0 % 99.1 %
2 Active Oxygen ≥ 5.85 % 5.86 %
3 Fe ≤ 0.001 % 0.0007 %
4 Mn ≤ 0.0003 % 0.0002 %
5 Chloride & Chlorate ≤ 0.02 % 0.01 %
6 Insoluble in Water ≤ 0.03 % 0.02 %
7 Moisture ≤ 0.15 % 0.13 %
8 Heavy Metals (as Pb) ≤ 0.002 % 0.001 %
9 Conclusion Pass
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید پتاسیم پرسولفات

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *