محصولات
آگوست 02

پرسولفات آمونیوم

پرسولفات آمونیوم یک ترکیب معدنی و یک اکسید کننده قوی است که در صورت حرارت و حل شدن خواص خورندگی دارد. ظاهر این ماده به صورت کریستال‌های جامد سفید رنگ است که به راحتی در آب حل می‌شود. انحلال آمونیوم پرسولفات در آب یک فرآیند گرماگیر است. با افزایش دما میزان حلالیت نیز افزایش یافته و تجزیه می‌شود. این ترکیب یک هیگروسکوپیک به معنای جاذب رطوبت نیز محسوب می‌شود.

پرسولفات آمونیوم با نامهای دیگری نظیر پروکسی دی سولفات، دی آمونیوم پروکسی دی سولفات و APS نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (N2H8S2O8) است. این ماده نیز مانند سولفات آلومینیوم دارای کاربردهای فراوانی در گریدهای صنعتی و خوراکی است. به عنوان مثال این ترکیب معدنی می‌تواند در تجزیه ژل تاخیر ایجاد کند و محصولی را به وجود آورد که عملکردش شکستن است. همچنین به عنوان ضدعفونی کننده و سفید کننده در صنایع شیمیایی، آرایشی و پلیمرزاسیون کاربرد دارد. از این ماده در صنایع پلیمرسازی برای ساخت پلیمرهای مبتنی بر آلکن از قبیل پلیمرهای بوتادین، استایرن و پلی تترا فلرو کربن نیز استفاده می‌شود.

اصلی‌ترین و مهم‌ترین کاربرد پرسولفات آمونیوم در صنعت کشاورزی، به عنوان کود برای خاک‌های قلیایی است. همچنین می‌توان حالت محلول آن را به عنوان حشره‌کش، علف‌کش و قارچ‌کش مورد استفاده قرار داد. همچنین این ماده به عنوان نگهدارنده در صنایع غذایی استفاده می‌شود و باعث بهبود پخت مواد غذایی می‌شود. از دیگر کاربردهای این ماده می‌توان به تولید رنگ و پوشش، محصولات کاغذی و پلاستیکی، تولید افزودنی سوخت‌ها برای بهبود عملکردشان، تنظیم ویسکوزیته، تغییر سایز نخ و پنبه، شناسایی و تعیین منگنز و … اشاره کرد.

پرسولفات آمونیوم

جدول آنالیز Ammonium Persulfate

NO. Items Analysis result
1 Appearance White Crystalline powder
2 Molecular Formula (NH4)2S2O8
3 Content % 98.5
4 H2SO4 0.02
5 Cl % 0.001
6 Pb % 0.0005
7 Fe % 0.0005
8 Mn % 0.00005
9 Moisture % 0.1
10 Active oxygen % 6.91
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید پرسولفات آمونیوم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *