محصولات
نوامبر 08

پلی الکترولیت

پلی الکترولیت با نام اختصاری PAM یک کمک منعقد‌کننده است که فلاک‌های حاصل از فرآیند انعقاد را به لخته‌های درشت‌تری تبدیل می‌کند تا ته‌‌نشینی بهتر صورت بپذیرد. این ماده عمدتا به شکل بلوری جامد، سفید رنگ و بی‌بو است که توانایی حل شدن در آب، اتانول، اتر و کلروفرم را دارد. سرعت ته‌نشین‌سازی پلی الکترولیت‌ها حدود دو برابر سرعت ته‌نشین‌سازی سایر کمک منعقد‌کننده‌ها است. این ترکیب پلیمری زیست‌تخریب‌پذیر نمی‌باشد و پس از گذشت چند هفته، به ترکیبات آلی تجزیه می‌شود.

خواص پلیمری و الکترولیتی PAM

پلی الکترولیت یکی از بهترین و پرکاربردترین فلوکولانت‌ها است که با نام‌های دیگری نظیر پلی آکریل آمید و الکترولیت‌های پلیمری نیز شناخته می‌شود. دلیل این امر این است که این ترکیب دارای خاصیت پلیمری و الکترولیتی است، به همین دلیل گاهی اوقات پلی‌نمک نیز نامیده می‌شود. در واقع این ماده شامل پلیمرهای محلول در آبی است که شامل گروه‌های یونی با بار مثبت و منفی یعنی کاتیون‌ها و آنیون‌ها است. می‌توان گفت این مواد پلیمرهایی هستند که هر واحد تکرارشونده آنها دارای یک گروه الکترولیت است. این گروه‌های الکترولیت در محلول‌های آبی تجزیه و تفکیک شده و در نهایت یون‌های مثبت و منفی را به‌وجود می‌آورند. به همین دلیل از این ترکیب به منظور حذف و از بین بردن کلوئیدها و ناخالصی‌های معلق در آب، فاضلاب و پساب‌های صنعتی با روش انعقاد و لخته‌سازی استفاده گسترده‌ای می‌کنند.

پلی‌الکترولیت‌ها در گروه‌های کاتیونی، آنیونی و غیریونی یا خنثی دسته‌بندی می‌شوند. هنگامی که پلی‌الکترولیت‌ها در آب حل شده و در نهایت تفکیک شوند، یک نوع بار روی پلیمرها باقی‌مانده و همین اتفاق باعث می‌شود یون‌های آنیون و کاتیون در سراسر محلول پخش شوند. این فرآیند مانند تجزیه و سپس پخش شدن یکنواخت یون‌های مثبت و منفی الکترولیت‌هایی مانند نمک طعام و کلرید هیدروژن در آب است. از این ترکیب در بازیافت روغن، کارخانجات سنگ‌بری، فرآوری مواد معدنی، شستشوی زغال سنگ، متالورژی، انعقاد مواد شیمیایی، کاغذسازی، صنعت نساجی، تولید شکر، داروسازی، حفاظت از محیط زیست، بتن و مصالح ساختمانی، کشاورزی و صنایع دیگر نیز استفاده می‌شود.

پلی الکترولیت

جدول آنالیز Polyelectrolyte

NO. Items Anionic Cationic
1 Charge density High Medium
2 Molecular weight Middle High
3 Chemical Name Anionic Polyelectrolyte Cationic Polyelectrolyte
4 Appearance Off-White Granular Powder White grain powder
5 Solid content (%) 89% min 90% min
6 Dissolution time ≤ 90 Min
7 Specific Gravity at 25°C 1.01-1.1
8 Inoization degree (%) 4 ~ 62
9 Active Content 100%
10 Remaining monomer ≤ 0.1
11 PH (1% aqua solution) 6-9
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید پلی الکترولیت

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *