محصولات
آوریل 05

پودر سیلیس (سیلیس شکری)

پودر سیلیس یک ماده معدنی به صورت دانه‌های سفید رنگ با ذرات بسیار ریز سیلیس است. این پودر از سیلیسیم دی‌اکسید تشکیل می‌شود و به صورت طبیعی در سنگ‌های آذرین و شن و ماسه وجود دارد. این پودر به عنوان یک ماده محبوب در صنایع ریخته‌گری، شیشه‌سازی، لعاب‌سازی، کاشی و سرامیک، رنگ‌سازی، لاستیک و پلاستیک، مواد سازه‌ای، مواد ضدآب، پوشش‌دهی، صنایع الکترونیکی، ساختمان‌سازی، تولید سیمان، تصفیه کدورت آب و … استفاده می‌شود. البته جالب‌ترین کاربرد پودر سیلیس خالص، در حوزه ساخت وسایل ورزشی باشد.

پودر سیلیس یا پودر سیلیکا به دلیل ویژگی‌های مهمی مانند سختی بالا و مقاومت در برابر حرارت، خوردگی و سایش، به عنوان یک ماده پر کاربرد در ساختمان‌سازی، تولید محصولات صنعتی و وسایل و بناهایی که نیاز به مقاومت دارد به کار می‌رود. به عنوان مثال پودر سیلیس میکرونیزه در بتن، موجب افزایش مقاومت سازه می‌شود. هر چقدر هم میزان خلوص سیلیس بیشتر باشد، محصول نهایی شما دارای دوام و ماندگاری بیشتری است. همچنین پودر سیلیکا به عنوان یک ماده جاذب در ساختمان‌ها، برای جذب رطوبت و بهبود کیفیت هوا استفاده می‌شود.

کاربرد پودر سیلیس در کشاورزی

پودر سیلیس میکرونیزه به صورت کود و به عنوان یک ماده اصلاح‌کننده خاک در کشاورزی نیز استفاده می‌شود. این کود شامل سیلیس سنگین (بیش از 90% سیلیکا) یا سیلیس سبک (کمتر از 90% سیلیکا) است و با افزودن آن به خاک، ساختار خاک بهبود یافته و به میزان بیشتری از آب و مواد مغذی بهره می‌برد. همچنین این کود سبب افزایش مقاومت گیاهان به بیماری‌ها و آفات، بهبود بازدهی محصولات کشاورزی و کاهش رشد علف‌های هرز در خاک می‌شود. از این پودر در صنعت نساجی و پوشاک به عنوان یک ماده پر کننده به منظور جلوگیری از چسبیدن الیاف به یکدیگر و همچنین تولید پوشاک ضد آتش استفاده می‌شود. همچنین در بسته‌بندی مواد غذایی به عنوان یک ماده ضد گرما، جاذب رطوبت و جلوگیری از چسبیدن مواد غذایی به یکدیگر کاربرد دارد.

پودر سیلیس

خرید پودر سیلیس

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *