ژوئن 25

کاراگینان

کاراگینان یک محصول گیاهی است که از جلبک دریایی قرمز که بیشتر در اقیانوس اطلس نزدیک اروپا و آمریکای شمالی وجود دارند به دست می‌آید. این ماده به منظور ایجاد غلظت مناسب و امولسیون به عنوان جایگزین ژلاتین در غذاها و نوشیدنی‌ها استفاده می‌شود. با این وجود به دلیل اینکه عطر و طعمی ندارد، نمی‌توان از آن در شیرینی‌پزی استفاده کرد. می‌توان گفت بیشترین کاربرد این ماده در تولید لبنیات است. علاوه بر آن از این ماده در شیرسویا، شکلات، غذای کودکان و نوشیدنی‌های مکمل غذایی استفاده می‌شود. همچنین برای تثبیت اندازه کریستال‌های یخ در بستنی کاربرد دارد.

کاراگینان یک پلی گالاتان سولفاته است که بین 15 تا 40 درصد آن را استر-سولفات تشکیل می‌دهد. این ماده با توجه تعداد و محل قرارگیری گروه‌های استر و سولفات به سه دسته مختلف با نام‌های کاپا، لوتا و لامبدا تقسیم می‌شوند که هر کدام دارای قدرت ژل‌کنندگی متفاوتی هستند. کاپا یک ژل‌کننده عالی است و با پروتئین‌های شیر سازگاری کاملی دارد. به همین دلیل به عنوان سوسپانسیون در صنایع لبنی کاربرد زیادی دارد. کلاس لوتا وقتی با آب مخلوط می‌شود ژل نرمی تولید می‌کند و در صورت ترکیب با کلسیم به راحتی ژل می‌شود. کلاس لامبدا در آب ژل نمی‌کند، با این حال در شیر غلظت مناسبی دارد. به همین دلیل بیشتر به عنوان عامل ضخیم‌کننده در محصولات مختلف استفاده می‌شود.

کاراگینان قادر است مدت نگه‌داری مواد غذایی در بسته‌بندی‌ها را افزایش دهد. یکی از خواص مهم این ماده این است که ساختار خود را حفظ کرده و با گذشت زمان تغییر نمی‌کند. به همین دلیل از این ماده برای تردی گوشت‌های فراوری شده مانند سوسیس و کالباس نیز استفاده می‌شود. همچنین به دلیل خواص امولسیون‌کنندگی و غلیظ‌کنندگی در صنعت داروسازی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاراگینان

خرید کاراگینان

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *