محصولات
ژوئن 25

کربنات منیزیم

کربنات منیزیم یک نمک معدنی بی‌بو به صورت توده‌های کریستالی سبک و شکننده یا به صورت پودر سفید است. این ترکیب دارای خاصیت هیگروسکوپیک است، به این معنی که رطوبت را جذب کرده و از به هم چسبیده شدن مولکول‌های نمک منیزیم کربنات در هوای مرطوب جلوگیری می‌کند. این ماده شیمیایی عملا در آب نامحلول است، با این وجود واکنش قلیایی ضعیفی با آن نشان می‌دهد. همچنین در الکل نیز نامحلول است، اما توسط اسیدهای رقیق به سرعت حل می‌شود. یکی از روش‌های اصلی برای تولید این ماده، استخراج کانی منیزیم است.

کاربردهای کربنات منیزیم

کربنات منیزیم دارای فرمول شیمیایی (MgCO3) و متشکل از منیزیم، کربن و اکسیژن است. این ترکیب شیمیایی در دو گرید سنگین و سبک تولید می‌شود. یکی از مهم‌ترین کاربردهای این ماده، سنتز اکسید منیزیم از طریق فرآیند کلسینه کردن می‌باشد. همچنین این ماده با درصد خلوص بالا به ‌عنوان آنتی اسید و یک افزودنی در نمک خوراکی استفاده می‌شود تا با جذب رطوبت، مانع به هم چسبیدن بلورهای نمک به هم شود. این ماده به عنوان ماده خشک‌کننده در تولید مواد غذایی نیز کاربرد دارد و در ساخت محصولات دارویی، ساخت لوازم آرایشی و بهداشتی و تهیه آب معدنی استفاده می‌شود.

کربنات منیزیم به عنوان خشک‌کننده دست ورزش‌کاران در ورزش‌هایی مانند وزنه‌برداری، ژیمناستیک و سنگ‌نوردی مورد استفاده قرار می‌گیرد که با نام گچ کربنات منیزیم نیز شناخته می‌شود. از دیگر کاربردهای این ماده می‌توان به بهبود سفیدی و قوام کاغذ، ساخت اجزای ساختاری هواپیما و موشک، در صنایع شیشه‌سازی، در صنایع چدن و ساخت گرافیت، تولید مواد نسوز، ساخت کفپوش‌ها، ساخت ترکیبات اطفا حریق، به عنوان عامل تقویت‌کننده لاستیک نئوپرن و … اشاره کرد.

کربنات منیزیم

خرید کربنات منیزیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *