محصولات
ژوئن 25

کربنات پتاسیم

کربنات پتاسیم ماده‌ای به صورت پودر سفید رنگ یا کریستال جامد بی‌رنگ با طعم شور است که جذاب رطوبت می‌باشد. این ماده در آب انحلال‌پذیر است و محلول بازی قوی تشکیل می‌دهد، اما در اتانول انحلال‌پذیر نیست. در گذشته کربنات پتاسیم را از طریق حرارت دادن پتاس در یک کوره به منظور حذف ناخالصی‌ها تولید می‌کردند. اما امروزه از الکترولیز محلول نمک پتاسیم کلرید تولید می‌شود. به این ترتیب که از فرآیند الکترولیز پتاسیم هیدروکسید و کلرو هیدروژن به دست می‌آیند. سپس هیدروکسید پتاسیم حاصل با استفاده از دی اکسید کربن به صورت کربنات پتاسیم تشکیل می‌شود که اغلب برای تولید سایر ترکیبات پتاسیم استفاده می‌شود.

کربنات پتاسیم با نام‌های دیگری نظیر کربنات پتاس، پتاس، خاکستر مروارید و نمک تارتار شناخته می‌شود. این ماده در گذشته در صنایع شیشه‌سازی و صابون‌سازی کاربرد داشت، اما امروزه در صنایع مختلفی از جمله کشاورزی برای تهیه کود و در نساجی برای تنظیم pH استفاده می‌شود. همچنین در صنعت تولید شوینده برای گرفتن سختی آب در صابون و مواد شوینده کاربرد دارد. در صنایع غذایی نیز این ترکیب استفاده‌های گوناگونی دارد. این ماده در تولید پودر کاکائو به منظور تنظیم pH مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین باعث افزایش عطر کاکائو می‌شود. همچنین در آلمان به عنوان عامل پخت در نان زنجبیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کربنات پتاسیم به‌عنوان عامل مهارکننده سوختگی‌های عمیق چربی و سوختگی‌های درجه B در پمادهای سوختگی نیز استفاده می‌شود. علاوه بر آن به عنوان عامل خشک‌کننده یا منبع پتاسیم در صنعت داروسازی استفاده می‌شود. از دیگر کاربردهای این ماده می‌توان به تامین پتاسیم مورد نیاز حیوانات دامی، استفاده در جوشکاری قوسی و تولید بی کربنات پتاسیم به‌عنوان عامل فرونشانی آتش در شیمی خشک اشاره کرد.

کربنات پتاسیم

خرید کربنات پتاسیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *