محصولات
ژوئن 25

کرومات پتاسیم

کرومات پتاسیم یک ترکیب معدنی به صورت کریستال‌های ماسه‌ای شش ضلعی به رنگ زرد لیمویی است که مزه تلخ و نامطبوعی دارد. این ماده می‌تواند در آب حل شود تا محلول هیدرولیز یون کرومات قلیایی را تشکیل دهد ولی در الکل و اتر نامحلول است. پس از افزودن اسید نیز محلول زرد این ماده به رنگ نارنجی تبدیل می‌شود، که به خاطر رنگ دی‌کرومات است. این ماده بسیار خورنده و عامل اکسیداسیون قوی می‌باشد و در صورت تماس با مواد دیگر می‌تواند باعث آتش‌سوزی شود. این ترکیب در واکنش با نیترات سرب، رسوب زرد رنگ مربوط به سرب کرومات تولید می‌کند که از این واکنش برای شناسایی آن می‌توان استفاده کرد.

کرومات پتاسیم نمکی از پتاسیم است که از یون‌های پتاسیم و کرومات با نسبت ۲:۱ تشکیل شده و فرمول شیمیایی آن (K2CrO4) است. این ماده با حرارت دادن دودهای سمی کروم منتشر می‌کند و به عنوان یک ماده سرطان‌زا با افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه و سرطان حفره سینوسی شناخته شده است. این ترکیب می‌تواند به عنوان مهار کننده زنگ‌زدگی فلزی مورد استفاده قرار گیرد و برای آنالیز ردیابی باریم و نقره استفاده شود.

از کاربردهای کرومات پتاسیم می‌توان به ساخت رنگ‌ها و استفاده در فرآیندهای رنگرزی نساجی، در تجزیه و تحلیل‌های شیمیایی، قارچ‌کش در محصولات کشاورزی، ساخت سایر ترکیبات کرومی، داروسازی و پزشکی، تولید پیگمنت برای رنگ و جوهر در فرش‌ها، دباغی کردن چرم، شاخص تیتراسیون در محلول نقره نیترات و سدیم کلراید، مهارکننده زنگ‌زدگی فلزی و … اشاره کرد.

کرومات پتاسیم

خرید کرومات پتاسیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *