ژوئن 26

کلاژن

کلاژن اصلی‌ترین و فراوان‌ترین پروتئینی است که در بدن وجود دارد. این پروتئینی جزء مهم و اصلی در ساختار پوست، ماهیچه‌ها، عضلات، استخوان، سیستم گوارشی و رباط‌ها می‌باشد. واژه کلاژن ریشه یونانی داشته و از «کلا» به معنی چسب گرفته شده است. در مفاصل و تاندون‌ها، این ماده مانند چسب باعث نگه داشتن بدن ما شده و در پوست باعث کشیدگی آن می‌شود. همجنین در ساختار قسمت‌های دیگری از بدن مانند دندان، قرنیه چشم، تاندون‌ها و رگ‌های خونی نیز این ماده را داریم. البته با افزایش سن تولید آن کاهش می‌یابد. به همین دلیل است که در هنگام پیری، پوستی چروکیده و مفاصلی پر درد خواهیم داشت.

ساختار یک مولکول کلاژن از پیچ خوردن سه رشته پلی پپتیدی که پپتیدهای آلفا نامیده می‌شوند، تشکیل شده است. به هر کدام از این مارپیچ‌ها تروپوکلاژن گفته می‌شود که با در کنار هم قرار گرفتن، فیبریل‌های کلاژنی را ایجاد می‌کنند. فیبرهای کلاژنی نیز از کنار هم قرار گرفتن فیبریل‌ها ساخته می‌شوند. اسیدهای آمینه‌ای که در ساختار کلاژنها وجود دارند گلیسین، پرولین، آرژنین و هیدروکسی پرولین می‌باشند. مکمل‌های کلاژنی که به تشکیل پروتئین‌های جدیدی از این ماده می‌انجامد، کلاژنهای هیدرولیز شده هستند. امروزه مکمل‌های دارویی از کلاژنها در دسترس است که با مصرف آن‌ها درد مفاصل و چین و چروک‌های پوست کم می‌شود.

کلاژن در ساختار لوله گوارش، قلب، کلیه، مثانه، کیسه صفرا و عروق خونی نیز وجود دارد. این ماده ساختار عروق خونی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و سبب کاهش بسیاری از مشکلات قلبی می‌شود. بدون وجود این ماده، عروق خونی انعطاف خود را از دست می‌دهند. همین عامل سبب بروز بیماری‌هایی مانند آترواسکلروز یا همان تصلب شرایین می‌شود. مطالعات جدی نشان می‌دهد که ممکن است که این ماده به رشد بیشتر مو و ناخن‌ها و همچنین افزایش استقامت ناخن‌ها کمک کند.

کلاژن

خرید کلاژن

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کلاژن پودری کیسه 20 کیلویی
  • کلاژن پودری کیسه 10 کیلویی
  • کلاژن مایع گالن 20 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *