ژوئن 25

کلرهگزیدین

کلرهگزیدین یک ترکیب شیمیایی متشکل از اتم‌های کربن، هیدروژن، نیتروژن و کلر است. این ماده یکی از پر مصرف‌ترین دهان‌شویه‌های موجود در بازار است. از این محصول به طور گسترده جهت درمان عفونت‌های دهان و زخم‌های لثه‌ای استفاده می‌شود. خاصیت اصلی این ماده اتصال و چسبندگی محکم آن به نواحی دهانی می‌باشد. این خاصیت باعث می‌شود تا با ورود این ماده به دهان، علائم و عملکرد آن به مرور و به آهستگی خود را نشان دهند. در نتیجه در طی یک محدوده زمانی نسبتا زیاد یک محیط ضد میکروبی در دهان ایجاد می‌گردد. این ماده از طریق تخریب دیواره سلولی موجب مرگ میکروب‌ها می‌شود.

مصرف کلرهگزیدین باعث کاهش پلاک دندان شده و میکروب‌های داخل دهان را از بین می‌برد. این دارو علاوه بر ضدعفونی کردن دهان می‌تواند جهت درمان التهاب لثه نیز استفاده شود. در صورت تشخیص دندانپزشک می‌توانید این دارو را برای مقابله با تورم لثه، قرمزی لثه و رفع خونریزی مورد استفاده قرار دهید. اگر چه کلرهگزیدین عموما به عنوان یک دهان‌شویه شناخته می‌شود، اما می‌توان از آن به عنوان محلول موضعی جهت شستشو و ضد عفونی کردن پوست و زخم نیز استفاده کرد.

کلرهگزیدین به شدت خاصیت کاتیونی دارد. این ماده به سه فرم دی‌گلوکونات، استات و هیدروکلرید وجود دارد که دو فرم دی‌گلوکونات و استات قابل حل در آب هستند. در دندان‌پزشکی‌ها اغلب از این محلول برای شستشوی پیش از عمل برای کاهش بار باکتریایی در دهان و جلوگیری از عفونت‌های پس از عمل استفاده می‌گردد. همچنین برای بهداشت دهان و دندان در بیماران مبتلا به بیماری‌های پریودنتال (بیماری‌های مربوط به التهاب لثه) برای کنترل پلاک و جلوگیری از ژینژیویت (التهاب لثه برگشت‌پذیر) استفاده می‌شود.

کلرهگزیدین

خرید کلرهگزیدین

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *