محصولات
ژوئن 25

کلروفرم

کلروفرم مایعی بی‌رنگ و فرار با طعم و بوی شیرین است که از نظر طعم ۴۰ برابر شیرین‌تر از شکر است. البته برخی افراد بوی آن را با مواد ضدعفونی کننده مشابه بویی که در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استشمام می‌شود، مقایسه می‌کنند. این ماده یک ترکیب آلی است که در هوا و آب‌های ساحلی، دریاچه‌ها و آبهای زیرزمینی یافت می‌شود. البته این ماده به صورت مصنوعی نیز تولید می‌شود. از کلروفرم در گذشته برای بیهوشی استفاده می‌شد، اما امروزه با اثبات اثرات مضر آن بر کبد، کلیه‌ها و سیستم عصبی مرکزی و وجود داروهای بیهوشی مدرنی مانند هالوتان، ایزوفلوران، دسفلوران و سوفلوران، این کاربرد خود را از دست داده است.

کلروفرم، حلال موثر

کلروفرم با نام‌های تری کلرومتان و متیل تری کلراید نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (CHCl3) است که از یک اتم کربن مرکزی با سه اتم کلر و یک اتم هیدروژن تشکیل شده است. این ترکیب شیمیایی یک حلال بسیار موثر برای ترکیبات آلی مختلف مانند چربی، روغن، گریس، لاستیک، موم، رزین، لاک، تولید ابریشم مصنوعی، صمغ و چسب است. همچنین به عنوان حلال صنعتی در استخراج و تصفیه برخی آنتی‌بیوتیک‌ها، آلکالوئیدها، ویتامین‌ها و طعم‌دهنده‌ها کاربرد دارد. علاوه بر آن از این ماده به عنوان حلال در شیمی آلی، عکاسی و ساخت رنگ، دارو و آفت‌کش‌ها استفاده می‌شود.

کلروفرم از جمله بهترین حلال‌های آلکالوئیدها است. به همین دلیل در صنایع داروسازی از این ماده به منظور استخراج آلکالوئیدها از مواد گیاهی استفاده می‌شود. همچنین کلروفرم به دلیل خاصیت بی‌حس‌کننده کاربرد وسیعی در علم پزشکی و دندان‌پزشکی به خصوص در فرآیند عصب‌کشی و جراحی ریشه دندان دارد. البته به دلیل ضرر‌هایی که دارد این کاربرد بی‌حسی در علم پزشکی محدود و بسیار کنترل شده است تا آسیبی به بیمار نرسد. از دیگر کاربردهای این ماده می‌توان به استخراج آنتی‌بیوتیک‌ها، ویتامین‌ها و طعم‌دهنده‌ها به عنوان حلال، از بین بردن لکه‌ها در خشک‌شویی، به عنوان یک ماده دودزا و در کپسول آتش‌نشانی برای کاهش دمای انجماد تتراکلرید کربن اشاره کرد.

کلروفرم

خرید کلروفرم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *