محصولات
ژوئن 25

کلرید مس

کلرید مس یا همان کلرید مس II پودری بی‌بو، با رنگ آبی متمایل به سبز است که به عنوان شناخته شده‌ترین نمک مس در واکنش‌های شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پودر دارای خاصیت پارامغناطیسی بوده و از آن در اندازه‌گیری‌های رزونانسی الکترونی استفاده می‌شود. لازم به ذکر است کلرید مس بدون آب یک ترکیب شیمیایی جامد قهوه‌ای رنگ است که به آهستگی رطوبت را جذب کرده و به رنگ آبی روشن در می‌آید. این ترکیب در طبیعت به عنوان کانی‌های بسیار کمیاب و ارزشمند اریوکلسیت و تولباکیت وجود دارد. همچنین به صورت تجاری از واکنش فلز مس و گاز کلر در محلول آبی تهیه می‌گردد.

کلرید مس دارای فرمول شیمیایی (CuCl2) است و به دلیل قابلیت دناتوره کردن (تغییر ساختار و شکل) پروتئین‌ها و آنزیم‌های سلول‌های حیاتی، سلول‌های پاتوژن را ار بین می‌برند. به همین دلیل به عنوان ماده اولیه در قارچ‌کش‌ها، حشره‌کش‌ها و علف‌کش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین به دلیل وجود رنگدانه سبز-آبی در صنعت سرامیک‌سازی، شیشه‌سازی و چاپ و پرینت کاربرد دارد. علاوه بر آن به عنوان کاتالیزور در واکنش‌های آلی و معرف سنتز ترکیبات معدنی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلرید مس محلول در آب است و با افزایش دما مقدار انحلال پذیری آن بیشتر می‌شود. این ترکیب دافع کوسه است، به همین دلیل از آن به عنوان بخشی از تجهیزات بقا برای پرسنل نظامی که بر فراز آب‌های دارای کوسه مشغول به کار هستند، استفاده می‌شود. این ماده در ساخت ترکیبات کیتوسانی و بیومواد آنتی باکتریال، در صنعت نفت به عنوان یک تصفیه کننده، بازیابی جیوه از سنگ معدن، پالایش مس، حذف ترکیبات سربی از بنزین و روغن‌ها، نگهدارنده چوب، صنایع آتش نشانی و عکاسی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کلرید مس

جدول آنالیز Copper(II) Chloride

NO. Item Specifications
1 Assay 99.5% purity in 50% aqueous
2 Assay (Cu per Liter) 18.50 %
3 SO42- 10 ppm
4 Fe2+ 10 ppm
5 Na+ 1 ppm
6 NO2- 0.4 %
7 Heavy metals Trace
8 pH value 2.5 – 3.5
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید کلرید مس

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *