محصولات
ژوئن 25

کلرید منیزیم

کلرید منیزیم نمکی طبیعی است که در شکل خالص به صورت پودری بدون بو، بی‌رنگ با طعمی تلخ می‌باشد. این ترکیب به راحتی در آب حل می‌شود و بیشتر در حالت هیدراته یافت می‌شود، زیرا به راحتی رطوبت هوا را جذب می‌کند. این ماده به طور طبیعی در آب دریا یافت می‌شود، اما به راحتی از آب دریاچه‌های نمک مانند دریاچه بزرگ نمک در شمال یوتا و دریای مرده استخراج می‌شود. کلرید منیزیم در واقع نوعی نمک پرکاربرد است که به عنوان مکمل غذایی نیز استفاده می‌شود. مکمل‌های این ماده می‌توانند با غلبه بر کمبود منیزیم، سلامت و عملکرد فیزیولوژیکی بدن را بهبود بخشند.

کلرید منیزیم دارای فرمول شیمیایی (MgCl2) می‌باشد و از آنجا که یک ماده مغذی محرک است، می‌تواند به عنوان جایگزین سولفات منیزیم (نمک اپسوم) به اصلاح کمبود منیزیم در گیاهان کمک کند. البته غلظت زیاد یون‌های MgCl2 در خاک ممکن است سمی باشد یا قدرت جذب آب را تغییر دهد. به طوری که گیاه به راحتی نتواند آب و مواد مغذی را جذب کند. این ماده علاوه بر مصارف درمانی می‌تواند در لوازم آرایشی و بهداشت شخصی نیز برای فرموله کردن انواع محصولات آرایشی از جمله محصولات مربوط به کودکان، محصولات حمام، صابون‌ها و خوشبوکننده‌های بدن، لوسیون‌های بدن و دست، محصولات پاک‌سازی، آرایش چشم و محصولات مراقبت از مو استفاده شود.

کلرید منیزیم مایع به طور گسترده‌ای به عنوان ضد یخ برای جلوگیری از تشکیل یخ در معابر استفاده می‌شود. اگر قبل از بارش این ترکیب اسپری شود، می‌تواند تشکیل یخ را به تأخیر بیندازد و از چسبیدن آن به سطح زمین جلوگیری کند. البته در مقایسه با سایر ضد یخ‌ها مانند کلرید سدیم، این ماده به دلیل خاصیت خورندگی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از دیگر کاربردهای این ماده می‌توان به تولید سیمان، استفاده در صنایع کاغذ و نساجی، تولید مواد ضد عفونی کننده، تولید پوشش ضد حریق پنل‌های چوبی، خنک کردن ابزارهای حفاری و فرآوری چغندرقند اشاره کرد.

کلرید منیزیم

خرید کلرید منیزیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *