محصولات
نوامبر 08

آلژینات سدیم

آلژینات سدیم یک پلی ساکارید خطی مشتق شده از اسید آلژینیک است که به طور طبیعی در دیواره سلولی جلبک‌های قهوه‌ای یافت می‌شود. در چند دهه اخیر آلژینات‌ها به دلیل کاربردهای گسترده و ویژگی‌های فیزیکی و شیمیایی منحصربفردشان به عنوان یک پلیمر طبیعی، توجه محققان را به نحو چشمگیری به خود معطوف کرده اند. این پلیمر طبیعی به صورت پودری زرد رنگ با خاصیت تجزیه‌پذیری زیستی است که در صنایع غذایی، بهداشتی و دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این محصول در مواد غذایی مختلف مانند بستنی، نوشیدنی‌ها، محصولات لبنی، سس، مربا، محصولات کنسروی و … به عنوان ژل‌کننده، غلیظ‌کننده، تثبیت‌کننده و عامل نگهدارنده آب استفاده می‌شود. این ترکیب شیمیایی یک ماده آب‌رسان مناسب است. به همین جهت برای تازه و نرم نگه‌داشتن فرآورده‌های غذایی چون نودل و ماکارونی، نان و حتی دسرهای سرد و یخ‌زده نیز به کار برده می‌شود.

کاربردهای آلژینات سدیم

آلژینات سدیم یا آلژینیک اسید با فرمول شیمیایی (NaC6H7O6) به صورت رشته‌هایی سفید تا قهوه‌ای و یا در فرم دانه‌ای، پودری و گرانولی به فروش می‌رسد. این ماده در محصولات آرایشی و بهداشتی مختلف نظیر کرم‌ها، تونرها و رژلب نیز به عنوان امولسیفایر، ضخیم‌کننده و نگهدارنده رطوبت مورد استفاده قرار می‌گیرد. آلژینیک اسید یکی از شناخته شده‌ترین اعضای گروه هیدروژل است. هیدروژل یک شبکه پلیمری متورم و متقاطع در آب است که با واکنش ساده یک یا چند مونومر تولید می‌شود. توانایی هیدروژل‌ها در جذب آب از گروه‌های عملکردی آب دوست متصل به ستون فقرات پلیمری ناشی می‌شود. در حالی که مقاومت آنها در برابر انحلال از اتصالات متقابل بین زنجیره‌های شبکه نشات می‌گیرد.

آلژینات سدیم در حوزه دارویی و پزشکی، صنعت رنگ، بیوتکنولوژی و صنعت نساجی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ترکیب یک عامل رنگ‌آمیزی ایده‌آل برای صنعت نساجی است. زیرا به دلیل ویسکوزیته کم، باعث تثبیت فرآیند چاپ و افزایش بازدهی رنگ در چاپ پارچه می‌شود. علاوه بر آن به طور گسترده‌ای برای جایگزینی بخشی از خمیر کلوفون در کاغذسازی استفاده می‌‌شود. به این ترتیب صافی کاغذ بهبود یافته و جذب جوهر در آن بهتر انجام می‌شود. علاوه بر آن مقاومت کاغذ را در برابر مچاله شدن افزایش می‌دهد.

آلژینات سدیم

جدول آنالیز Sodium Alginate

NO. Items Specifications
1 Appearance white/yellowish granular/powder
2 Viscosity (1% solution) 300 – 500 mpa.s
3 Assay (on dry basis) 98.0% min
4 Loss on drying (105o­C, 2hr) 15% max
5 pH 6.0 – 7.5
6 Heavy metals (as Pb) 0.004% max
7 Lead (Pb) 0.001% max
8 Arsenic (As) 0.0003% max
9 Ash 18 – 24%
10 Particle size 40 mesh: 100% pass
11 Total plate count 2000/g max
12 Yeasts and moulds 100/g max
13 Pathogens germs absence
14 S. aureus Negative
15 Pseudomonas aeruginosa Negative
16 Salmonella sp. Negative
17 C. perfringens Negative
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید آلژینات سدیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی هند

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *