ژوئن 26

آهک هیدراته

آهک هیدراته نوعی ترکیب شیمیایی با خاصیت قلیایی است که به دلیل خنثی بودن در واکنش با آب اکسید نمی‌شود. به همین دلیل عموما برای تنظیم PH محیط در صنایع مختلف به کار می‌رود. این ماده که با نام شیمیایی هدروکسید کلسیم و نام‌های دیگری نظیر آهک آبخورده و آهک شکفته نیز شناخته می‌شود، یکی از ساده‌ترین ترکیبات شیمیایی با خاصیت قلیایی است. شکل ظاهری این محصول به صورت پودر سفید رنگ یا ذرات کریستالی شش ضلعی بی‌رنگ می‌باشد. این ماده در حالت عادی فاقد بو می باشد و شاید برخی افراد بویی مشابه با بوی خاک را از آن استشمام کنند. این ماده به طور طبیعی در طبیعت یافت می‌شود و فرم مصنوعی آن نیز به علت تقاضای زیاد، تولید می شود.

واژه هیدراته به معنی آبدار است. برای تولید این محصول باید ابتدا سنگ آهک موجود در معادن را استخراج نموده و در کوره‌های آهک‌پزی تحت حرارت بسیار بالایی قرار دهیم تا گاز کربنیک موجود در آن جدا شود. این نوع آهک بسیار ناپایدار بوده و تمایل زیادی به جذب آب و رطوبت دارد و با جذب آب به اصطلاح شکفته می‌شود.

اغلب ما آهک را ماده‌ای برای استفاده در ساختمان‌سازی می‌دانیم، اما جالب است بدانید که این تنها گوشه‌ای از کاربرد آهک هیدراته است و موارد استفاده آن به شدت گسترده می‌باشد. به نحوی که امروزه شاهد استفاده از این ماده در صنایع غذایی، دارویی، پزشکی و دندان‌پزشکی و همچنین صنایع کشاورزی و پرورش گل‌ها و گیاهان مختلف هستیم. علاوه بر آن از آهک در تنظیمات صنعتی مانند تصفیه فاضلاب و تولید کاغذ نیز استفاده می‌شود.

آهک هیدراته

جدول آنالیز Hydrated Lime

NO. Content Result
1 Ca (OH)2 > 92%
2 Available Lime as CaO Typical 70% (ASTM) (min 65%)
3 Ca CO3 >99.0%
4 SiO2 < 1.5%
5 Sulphur (S) < 0.03%
6 Mg, as MgO < 1.8%
7 Iron (Fe) < 0.08%
8 Aluminium (Al2O3) < 0.4%
9 Manganese (Mn) < 40 ppm
10 Cobalt (Co) < 50 ppm
11 Zinc (Zn) < 50 ppm
12 Nickel (Ni) < 50 ppm
13 Copper (Cu) < 15 ppm
14 Chromium (Cr) < 50 ppm
15 Particle size < 5% retained on 106 μm
16 Free Moisture < 1%
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید آهک هیدراته

آهک هیدراته توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی اسپندار
  • کیسه 25 کیلویی البرز

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *