محصولات
دسامبر 16

اریترومایسین

اریترومایسین یکی از ترکیبات مهم است که در درمان باکتری‌ها استفاده می‌شود و نوعی آنتی‌بیوتیک به حساب می‌آید. این ماده انواع مختلفی دارد و در گریدهای A, B, C, D موجود است. هر کدام از این گریدها از نظر مقدار درصد اریترومایسین با یکدیگر متفاوت هستند و می‌توانند خواص مختلفی داشته باشند. اریترومایسین A بیشترین مقدار فعالیت ضد باکتریایی را داراست و به دنبال آن نوع B این ماده قرار دارد. نوع C و D تقریبا نیمی از فعالیت ضد باکتریایی نوع A را دارا می‌باشند و بسته به نوع بیماری و یا نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مکانیسم عمل این آنتی‌بیوتیک همانند سایر ماکرومیلدها به گونه‌ای است که مانع رشد باکتری‌ها و ساخت پروتئین توسط آن‌ها می‌شود. اما بر روی سلول‌های انسانی تاثیری نمی‌گذارد. اریترومایسین از طریق غشای سلولی باکتری پخش می‌شود و به طور برگشت‌پذیر به زیرساخت 50S ریبوزوم باکتریایی متصل می‌شود.

اریترومایسین به عنوان دارو با دوزهای مشخص برای درمان جوش، آکنه و یا سایر عفونت‌ها مانند عفونت گلو در هنگام سرماخوردگی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای درمان کوتاه مدت عفونت‌های باکتریایی حاد مانند برخی عفونت‌های تنفسی، ادراری، پوستی و دهانی تجویز می‌گردد. غلظت‌های پایین این ماده هم معمولا برای مهار میکوپلاسما و درمان بیماری‌هایی مانند لژیونر استفاده می‌شود. علاوه بر آن در کودکان استفاده از این ماده به طور عمده برای درمان عفونت سینه و عفونت‌های گوش کاربرد دارد. واکس‌من (Waksman) و هنریسی (Henrici) جز اولین نفراتی بودند که توانستند این آنتی‌بیوتیک را در نمونه‌ای از خاک فیلیپین کشف نمایند. امروزه این ماده از کشت آزمایشگاهی باکتری استرپتومایسس اریتروس به دست می‌آید.

فرمول‌های شیمیایی گرید A اریترومایسین (C37H67NO13) است. فرمول گرید B به صورت (C37H67NO12) و فرمول گرید C به صورت (C36H65NO13) است. همچنین گرید D این ماده، دارای فرمول (C36H65NO12) می‌باشد.

اریترومایسین

خرید اریترومایسین

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *