محصولات
نوامبر 08

ان هگزان

ان هگزان یک آلکان بدون رنگ با بوی نامطبوع و به شدت قابل اشتعال است. این ماده ایزومری از هگزان است که مانند آن از 6 اتم کربن تشکیل شده است. با این حال ساختار مولکولی هگزان منشعب است، در حالی که این ایزومر ساختاری بدون شاخه دارد. این حلال صنعتی از مخلوط‌های نفتی با کمک تقطیر کنترل شده تهیه می‌شود که می‌توان آن را از منابعی مانند بنزن توسط غربال مولکولی جدا کرد یا از ضایعات نیشکر با استفاده از کاتالیزورهای ویژه سنتز کرد. اصلی‌ترین کاربرد این ماده استخراج روغن‌های خوراکی گیاهی مانند روغن سویا، کلزا، ذرت، کانولا و بادام‌زمینی است. هر چند حلال‌های نفتی و ارگانیک دیگری هم به این منظور استفاده می‌شوند، اما این ترکیب می‌تواند رنگ اصلی روغن گیاهی را حفظ کند.

ان هگزان دارای فرمول شیمیایی (C6H14) است و با نام‌های دیگری نظیر نرمال هگزان و هیدرید هکسیل نیز شناخته می‌شود. این ترکیب در صنعت پلاستیک به عنوان عامل دمنده در فرآیند تولید فوم پلاستیکی و پلاستیک آکریلیک و در صنعت لاستیک‌سازی خودرو به عنوان عامل تنظیم‌کننده چگالی در شکل‌گیری لاستیک کاربرد بسیاری دارد.

از دیگر کاربردهای ان هگزان می‌توان به صنایع چوب و جعبه‌های تزئینی، به عنوان پاک‌کننده و تمیزکننده گریس در تجهیزات، به عنوان حلال فاز مایع در صنعت پالایش و پتروشیمی، صنعت چسب زخم و باند، عامل تمیزکننده در صنعت چاپ، صحافی کتاب‌ها، صنعت چرم و تولید کفش، تهیه ایزوگام، حلال غیر قطبی در فرآیند کروماتوگرافی، محصولات مراقبت از خودرو، سوخت و محصولات مرتبط، رنگ و پوشش، روکش چرخ خودروها، آرایشی و تزئینی، بازدارنده خوردگی و عوامل ضد رسوب، اسباب‌بازی، نساجی، عطرسازی‌ها، صنایع دستی، آبکاری، چسب‌ها و درزگیرها و … اشاره کرد.

ان هگزان

خرید ان هگزان

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *