محصولات
اکتبر 14

اکسید منگنز

اکسید منگنز یک ترکیب شیمیایی با فرمول شیمیایی (MnO) است که کاربردهای بسیار زیادی در صنعت دارد. ترکیب اکسیدهای منگنز از سالیان بسیار دور تا کنون در صنایع مختلف به عنوان رنگ‌دانه‌ها، کاتالیزور، حس‌گر، شفاف‌سازی و پوشش‌های الکتریکی استفاده می‌شده است. این ماده از اتم‌های منگنز و اکسیژن تشکیل شده است و در برخی از کانی‌ها می‌توانند در داخل سنگ‌ها شسته شوند و در محیط‌های رسوبی مانند باتلاق، دریاچه و دریا به شکل کانی‌های منگنزدار رسوب کنند.

منگنز عنصری نقره‌ای رنگ و بسیار سخت و محکم است. کانی‌های این ترکیب به شکل توده‌های متخلخلی هستند که قابلیت اکسید شدن یا زنگ زدن را دارند. این عنصر به آهن شباهت داشته و یون‌های مشترک آن، از نوع مغناطیسی به شمار می‌روند.

منگنز دی اکسید

منگنز دی اکسید (MnO2) یک ترکیب رایج از اکسید منگنز است که یک اتم اکسیژن بیشتر در ساختار خود دارد. این ماده به صورد جامد سیاه یا قهوه‌ای است و در طبیعت به عنوان پیرولوزیت شناخته می‌شود. این ماده به عنوان یک کاتالیزور برای اکسیداسیون سریع آهن و منگنز محلول، که به شکل پودر آهن و منگنز در فیلترهای تماسی وجود دارد، استفاده می‌شود. این نمک‌ها توسط اکسیژن محلول به اسید آهن و منگنیک نامحلول اکسید می‌شوند. به طور کلی منگنز عنصری است که به راحتی با اکسیژن موجود در محیط واکنش می‌دهد و MnO2 را تشکیل می‌دهد. به دلیل این واکنش است که منگنز به صورت تک عنصری در طبیعت وجود ندارد و معمولاً به صورت منگنز دی اکسید یافت می‌شود.

اکسید منگنز کاربردهای فراوانی دارد که از آن جمله می‌توان به صنعت ساخت‌و‌ساز، بتن‌سازی، نساجی و چاپ پارچه، تولید کودهای کشاورزی، رنگ‌دانه، جوهر و تینر، دستگاه‌های اندازه‌گیری ولتاژ، الکترودهای جوشکاری، حسگرهای زیستی، مشتقات سوختی، محصولات تصفیه هوا، تولید چسب، درزگیر، شیشه‌سازی، سرامیک‌سازی، صنعت پلاستیک و … اشاره کرد.

اکسید منگنز

خرید اکسید منگنز

اکسید منگنز توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی چینی
  • کیسه 25 کیلویی روسی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *