ژانویه 18

ایزوبوتانول

ایزوبوتانول یک ترکیب آلی اشتعال‌پذیر به شکل مایع بی‌رنگ با بوی شیرین است. این الکل به طور طبیعی طی تخمیر کربوهیدرات‌ها تولید می‌شود. همچنین ممکن است محصول فرعی فرآیند تجزیه مواد آلی باشد. اما روش اصلی تولید ایزوبوتانول استفاده از منابع پتروشیمیایی است. از این ماده به دلیل انرژی نسبتاً زیاد، اشتعال‌پذیری و رطوبت، کاهش اکتان بالا و سازگاری با بنزین می‌توان به عنوان یک سوخت بالقوه استفاده کرد. کاهش منابع و مشکلات زیست محیطی که سوخت‌های فسیلی به همراه دارند و همچنین قیمت‌های بی‌ثباتی که در بازار وجود دارد، تلاش برای جایگزین کردن این سوخت‌ها با سوخت‌های زیستی را در اولویت قرار داده است. در این میان این ماده هم به عنوان یکی از مواد شیمیایی قابل استفاده در تولید سوخت زیست تخریب‌پذیر مطرح شده است.

کاربردهای ایزوبوتانول

ایزوبوتانول با نام‌های دیگری مانند ایزوبوتیل الکل نیز شناخته می‌شود و دارای فرمول شیمیایی (C4H10O) است. این ماده در بسیاری از میوه‌ها، سبزیجات و بسیاری از محصولات غذایی شناخته شده وجود دارد و یک طعم‌دهنده غذایی پر کاربرد است. با این حال کاربرد اصلی این ترکیب به عنوان ماده اولیه در ساخت ایزوبوتیل استات است، که بیشتر در تولید لاک و پوشش‌های مشابه استفاده می‌شود.

ایزوبوتانول یک شروع کننده مناسب واکنش‌های آلی است. این ماده در دسته الکل‌ها طبقه‌بندی می‌شود و به همین دلیل به طور گسترده‌ای به عنوان یک حلال در واکنش‌های شیمیایی استفاده می‌شود. ایزوبوتیل الکل به عنوان افزونه برای رنگ‌ها به منظور کاهش ویسکوزیته محلول رنگ و هم چنین حرکت روان‌تر قلم‌مو بر روی سطح نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در ساخت و تولید لعاب و یا سایر مواد مورد استفاده در فرایندهای کوتینگ به کار گرفته می‌شود. از دیگر کاربردهای این ماده می‌توان به استفاده در جوهرهای چاپ، پاک کننده لاک، مواد میانی شیمیایی، محصولات مراقبت شخصی، مواد افزودنی سوخت، سنتز شیمیایی، طعم دهنده و رایحه دهنده، داروسازی، سموم دفع آفات و علف‌کش‌ها، تولید سوخت زیستی، عصاره‌گیری در فرآیندهای دارویی، محصولات پاک کننده و … اشاره کرد.

ایزوبوتانول

جدول آنالیز Isobutanol

NO. Characteristic Test Method Unit Value
1 PURITY ASTM D – 5008 WT.% 99.5 MIN.
2 COLOR ASTM D -1209 APHA 10 MAX.
3 WATER ASTM D -1364 WT.% 0.2 MAX.
4 ALDEHYDES AS BAL ASTM E – 411 WT.% 0.10 MAX.
5 ACIDITY AS ACETIC ACID ASTM D -1613 WT.% 0.01 MAX.
6 UNKNOWN ASTM D – 5008 WT.% NONE
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید ایزوبوتانول

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • تماس بگیرید

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *