ژانویه 19

تربانتین

تربانتین یا روغن تربانتین ماده‌ای بی‌رنگ (یا زرد رنگ)، روغنی، بی‌بو و قابل اشتعال است و هنگام استفاده بر روی پوست احساس ایجاد گرما می‌کند. از این روغن به عنوان یک منبع خام در سنتز ترکیبات شیمیایی معطر استفاده می‌شود. البته رایج‌ترین کاربرد تربانتین استفاده آن به عنوان ماده‌ای برای تمیز کردن قلم‌مو و برس‌های رنگ، نقاشی و رقیق کردن رنگهای روغنی و تولید جلا است.

روغن تربانتین که به آن روغن سقز هم می‌گویند، از تقطیر رزین برخی از گونه‌های درخت بنه به دست می‌آید. هرچه روغن سقز استخراج شده از درخت تازه‌تر باشد و مدت زمان کمتری از استخراج آن گذشته باشد، روغن سقز بی‌رنگ‌تر است. اما هرچه این روغن کهنه‌تر باشد، رنگ آن زردتر می‌شود. این روغن دارای طعمی قوی و تلخ است و سابقه طولانی در تولید دارو دارد.

از روغن تربانتین به عنوان داروی ضد درد موضعی برای درمان اختلالات روماتیسمی و درمان درد مفاصل و ماهیچه‌ها استفاده می‌شود. آدامس‌های مشتق شده از این ماده نیز برای رفع درد دندان کاربرد دارند. همچنین از این ماده در ترکیبات شربت‌های ضد سرفه، داروهای دفع کننده کرم‌های روده، رفع مشکلات مثانه و مجرای ادراری و حل کردن سنگ‌های صفراوی استفاده می‌شود. این روغن ماده‌ای عالی برای حفظ چوب است، از اینرو برای آب‌بندی کشتی و قایق‌های چوبی نیز از آن استفاده می‌شود.

تربانتین

خرید تربانتین

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری چین

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *