مارس 14

زایلیتول

شکر اضافه شده به برخی ازمواد غذایی در طی فرآیند پردازش، ممکن است تنها عنصر ناسالم در رژیم‌های غذایی مدرن باشد. زایلیتول یک الکل قند طبیعی است که در گیاهان، از جمله بسیاری از میوه‌ها و سبزیجات مانند ذرت، قارچ، کاهو، توت، تمشک، توت‌فرنگی و … یافت می‌شود. این شیرین‌کننده رژیمی کاملا طبیعی است و از بخش‌های فیبری گیاهان گرفته می‌شود.

این ترکیب طبیعی ضمن داشتن طعمی شیرین مشابه شکر، هیچ یک از عوارض شکر را ندارد. همچنین دارای 40% کالری کمتر نسبت به شکر می‌باشد و سطح قند خون را افزایش نمی‌دهد. به همین دلیل از آن در پخت انواع کیک و شیرینی، تهیه شکلات، مربا، ژله، دسر، بستنی، آب نبات، آدامس و … به عنوان یک شیرین‌کننده رژیمی و کم کالری استفاده می‌شود.

زایلیتول طعم شیرینی دارد اما برخلاف شکر باعث پوسیدگی دندان نمی‌شود. این ماده سطح باکتری‌های عامل پوسیدگی در بزاق را کاهش داده و سبب کم کردن التهاب در لثه‌ها می‌شود. به همین علت استفاده از شیرین‌کننده‌هایی مانند زایلیتول در حال افزایش است. امروزه در تهیه محصولات بهداشت دهان و دندان مانند انواع خمیر‌دندان، دهان‌شویه و خوشبو‌کننده‌های دهان نیز از این ماده استفاده می‌شود. زیرا باکتری‌های مضر موجود در دهان قادر به تجزیه قند زایلیتول نیستند، بنابراین نمی‌توانند باعث ایجاد پلاک و پوسیدگی دندانها شوند. زایلیتول همچنین علیه برخی از باکتری‌هایی که باعث عفونت گوش می‌شوند عمل می‌کند.

زایلیتول

خرید زایلیتول

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی چینی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *