محصولات
آوریل 05

ستریمونیوم کلراید

ستریمونیوم کلراید مایعی شفاف، بی‌رنگ یا به رنگ زرد روشن و محلول در آب است که بویی شبیه الکل دارد. این ترکیب خاصیت نرم‌کنندگی فوق‌العاده‌ای دارد و به عنوان نرم‌کننده در شامپوها به کار می‌رود. همچنین خواص ضد الکتریسیته ساکن، مهارکنندگی و امولسیون‌کنندگی این ماده و اینکه می‌تواند روغن و آب را با یکدیگر مخلوط کند، سبب تمیزی، درخشندگی و حالت‌دهی بیشتر موها و بهبود کیفیت آن می‌شود. به این ترتیب این ماده باعث می‌شود موهای وز و زبر حالت نرم و ابریشمی به خود بگیرند و بار الکتریکی منفی که بر روی موی سر ایجاد می‌شود از بین برود.

ستریمونیوم کلراید با نام ستیل تری آمونیوم کلرید (به اختصار CTAC) نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (C19H42CIN) است. این ماده یک ترکیب آمونیوم چهارتایی است که با ماهیت کاتیونی منحصربفرد خود، برای برهم کنش با ذرات باردار منفی بسیار مهم است. ساختار مولکولی این ماده شامل یک زنجیره آلکیل طولانی از شانزده اتم کربن (هگزادسیل) متصل به یک اتم نیتروژن است که با سه گروه متیل جایگزین شده است. در نتیجه به دلیل خواص آمفی پاتیک در آب و الکل‌ها محلول است. این پیکربندی ساختاری نقش آن را به عنوان یک سورفکتانت تسهیل می‌کند و آن را قادر می‌سازد تا کشش سطحی را کاهش دهد و امتزاج‌پذیری فازهای غیرمشابه را افزایش دهد.

ستریمونیوم کلراید سمیت بسیار ضعیفی دارد و به عنوان ضد عفونی‌کننده موضعی برای پوست و مواد شوینده استفاده می‌شود. این ترکیب به عنوان ماده اولیه در تولید محصولات مراقبت از پوست و مو نظیر شامپوها، رنگ موها و نرم‌کننده‌های لباس مورد استفاده قرار می‌گیرد. ستریمونیوم در محلول‌های مایع از رشد باکتری‌ها جلوگیری می‌کند به عنوان نگهدارنده به ماندگاری محصولات کمک می‌کند.

ستریمونیوم کلراید

خرید ستریمونیوم کلراید

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 220 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *