محصولات
آوریل 05

سدیم فلوراید

سدیم فلوراید ماده‌ای جامد به صورت کریستال‌های بی‌رنگ و یا پودر سفید رنگ و بدون بو است که به راحتی در آب قابل حل می‌باشد. این ماده به صورت طبیعی در اطراف ما یافت می‌شود و عناصر تشکیل‌دهنده آن دو عنصر سدیم با بار مثبت و فلوئور با بار منفی می‌باشند که هر دوی این عناصر از مواد معدنی ضروری به حساب می‌آیند. این ترکیب در حفظ سلامت و پیشگیری از پوسیدگی دندان نقش به‌سزایی ایفا می‌کند و از آنها در برابر املاح، اسیدها و پوسیدگی توسط باکتری‌ها محافظت می‌کند. همچنین باعث تقویت مینای دندان هم می‌شود. به همین دلیل علاوه بر استفاده گسترده در خمیردندان، دهان‌شویه‌ها و بسته به اقلیم به مقدار بسیار کم به آب آشامیدنی نیز افزوده می‌شود که می‌تواند باعث کاهش سختی آب نیز شود.

سدیم فلوراید یک ترکیب معدنی با شکل مولکولی هشت وجهی و فرمول شیمیایی (NaF) است. ‌امروزه از این ترکیب شیمیایی علاوه ‌بر محصولات مراقبت از دندان، در فرآورده‌های دارویی، شستشو و بهداشتی نیز استفاده می‌شود. علاوه بر آن این ماده در صنعت تصفیه آب نیز کاربرد دارد. همچنین به دلیل سمی بودن این ماده، در سموم دفع آفات از جمله قارچ‌کش‌ها و حشره‌کش‌ها هم استفاده می‌شود.

سدیم فلوراید کاربردهای شیمیایی مختلفی در سنتز و متالورژی استخراجی دارد. این ماده با کلریدهای الکتروفیلی شامل کلریدهای استیل، کلریدهای گوگرد و کلرید فسفر واکنش نشان می‌دهد و مانند سایر فلورایدها، در واکنش‌های دسیل‌زدایی در سنتز آلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده همچنین در ساخت محصولات فولادی و آلومینیومی استفاده می‌شود. افزودن این ماده به فلز مذاب باعث افزایش اکسیداسیون و تولید فلز یکنواخت می‌شود. سایر مصارف صنعتی این ماده شامل روکش‌های شیشه‌آلات، حفاظت از فولاد ضد زنگ و مواد نگهدارنده چوب است.

سدیم فلوراید

جدول آنالیز Sodium Fluoride

NO. Items Results of Analysis Data
1 F% ≥ 53.5 52-55
2 Na% ≥ 32.2 28-33
3 Al% ≥ 12 12-15
4 CaO % ≤ 0.18 0.20
5 P2O5 % ≤ 0.026 0.03
6 SiO2 % ≤ 0.27 0.40
7 H2O % ≤ 0.25 0.80
8 Fe2O3 % ≤ 0.09 0.10
9 SO4 % ≤ 0.097 1.30
10 Ignite on 550ͦ C ≤ 2.6 3.00
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید سدیم فلوراید

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی چینی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *