محصولات
نوامبر 08

سدیم پلی آکریلات

سدیم پلی آکریلات یک پلیمر شیمیایی با ظاهری به شکل پودر سفید رنگ و بدون بو است که به دلیل توانایی بالا در جذب آب، به عنوان جاذب و غلظت‌دهنده در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده از زنجیره‌های متعددی از ترکیبات آکریلات تشکیل شده که دارای بار آنیونی مثبت هستند. این زنجیره‌ها مولکول‌های مبتنی بر آب را جذب می‌کند تا با آن ترکیب شوند. این پلیمر توانایی جذب ۸۰۰ برابر حجم خودش را در آب مقطر و مقادیر کمتری را در سایر مایعات دارد. این ویژگی یکی از کاربردهای اصلی این ماده در ساخت پوشک‌های یک‌بار مصرف به حساب می‌آید. پوشک‌های ساخته شده از این ماده قادر به جذب ۳۰ گرم ادرار در هر گرم پوشک هستند.

سدیم پلی آکریلات با فرمول شیمیایی (C3H3NaO2)n یک ترکیب شیمیایی است که از واکنش بین اسید اکریلیک و نمک سدیم آن تولید و سنتز می‌شود. محصول این واکنش یک کوپلیمر زنجیره‌ای طولانی است که از واحدهای متناوب اسید اکریلیک و سدیم آکریلات تشکیل شده است. این پیوند متقاطع در بسیاری از نقاط پلیمر ایجاد شده و در نتیجه یک شبکه متشکل از زنجیره‌های پلیمری تشکیل می‌شود. هنگامی که آب به پلیمر اضافه شود، گروه‌های کربوکسیلی را مجبور می‌کند از یکدیگر دور شوند بنابراین شبکه باز می‌شود و فضایی را برای مولکول‌های آب ایجاد می‌کند تا شکاف‌های موجود در پلیمر را پر کند. با افزودن آب بیشتر، گروههای کربوکسیلی از هم دورتر می‌شوند و باعث می‌شوند که جا برای جذب مولکول‌های آب بیشتر در پلیمر ایجاد شود.

کاربردهای سدیم پلی آکریلات

سدیم پلی آکریلات در فرآیندهای صنعتی برای حل کردن صابون‌ها با جذب مولکول‌های آب نیز استفاده می‌شود. عوامل غلیظ‌کننده مانند این ترکیب، ویسکوزیته ترکیبات مبتنی بر آب را افزایش می‌دهند که باعث افزایش پایداری آنها می‌شود. این ماده به عنوان پوشش برای محافظت از سیم‌ها در برابر آب و رطوبت در تجهیزات الکتریکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر آن این پلیمر کاربرد گسترده‌ای در صنعت کشاورزی دارد و در خاک بسیاری از گیاهان گلدانی تزریق می‌شود تا به حفظ رطوبت آنها کمک کند. گل‌فروش‌ها معمولا از این ماده برای کمک به تازه نگه‌داشتن گلها استفاده می‌کنند.

سدیم پلی آکریلات

خرید سدیم پلی آکریلات

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *