محصولات
آوریل 05

سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم نمکی مرکب از آمونیاک و اسید سولفوریک است که در شرایط استاندارد دما و فشار، به شکل گرانول یا کریستال‌های سفید ریز در می‌آید و هنگامی که با مواد قلیایی واکنش می‌دهد، گاز آمونیاک تولید می‌کند. این ماده یک نمک معدنی است که طعمی شور دارد و فاقد بو است. این ترکیب به دلیل ماهیت یونی که دارد، به طرز شگفت‌انگیزی در آب قابل حل بوده و به آسانی آب را جذب می‌کند. همچنین به دلیل حلالیت خوبی که دارد، ساختار پروتئینی را ته‌نشین کرده و به عنوان یک رسوب‌دهنده عمل می‌کند. این ماده از ترکیبات سولفاته شناحته شده می‌باشد و دارای کاربردهای فراوانی به ویژه در صنعت کشاورزی به عنوان کود و در صنعت خوراکی به عنوان تنظیم‌کننده اسیدیته آرد و نان است.

کاربردهای سولفات آمونیوم

سولفات آمونیوم یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی (N2H8SO4) است. این ماده در صنعت با نام‌هایی نظیر سولفات دی آمونیوم یا نمک دی آمونیوم اسید سولفوریک نیز شناخته می‌شود. همچنین گاهی به اختصار AS یا AMS نامیده می‌شود. این ماده عمدتا به عنوان کود مصنوعی برای خاک‌های قلیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کود از عناصری همچون نیتروژن (ازت) و گوگرد تشکیل شده که هر کدام از این‌ها برای گیاه فوایدی دارند. هنگامی که این ترکیب شیمیایی به خاک مرطوب وارد می‌شود، یون آمونیوم آزاد می‌کند. این عمل باعث شده، مقدار کمی اسید ایجاد شود تا pH خاک را تنظیم کند. علاوه بر این، استفاده از این ماده شیمیایی به رشد گیاهان کمک می‌کند.

سولفات آمونیوم برای کنترل علف‌های هرز نیز استفاده می‌شود. به این صورت که ترکیب کردن آن با سایر علف‌کش‌ها یا استفاده به همراه یک سورفکتانت غیر یونی و اسپری نمودن روی علف‌های هرز می‌تواند آنها را از بین ببرد. علاوه بر آن این محصول در تولید حشره‌کش‌ها، دباغی چرم، تولید بردهای مدار چاپی، تولید واکسن در طول فرآیند تصفیه، تصفیه آب آشامیدنی و گندزدایی و رفع کدورت آب، تولید پودر کپسول آتش‌نشانی و مواد ضد حریق، به عنوان تنظیم‌کننده اسیدیته آرد و نان کاربرد دارد. همچنین به عنوان یک معرف برای زیست‌شناسی مولکولی استفاده می‌شود. زیرا یک عامل رسوب‌دهنده خوب برای پروتئین‌ها است.

سولفات آمونیوم

خرید سولفات آمونیوم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 50 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *