محصولات
آوریل 05

سولفات منیزیم

سولفات منیزیم یک ترکیب معدنی به صورت پودر یا کریستال سفید یا بی‌رنگ، خنک، بدون بو و با طعم کمی تلخ است. این ترکیب یک ماده معدنی طبیعی است که در چشمه‌های معدنی، آب‌های زیرزمینی و آب دریا یافت می‌شود. همچنین در مواد معدنی مانند اپسومیت و کیزریت نیز دیده می‌شود. روش صنعتی تولید این ماده نیز، واکنش اسید سولفوریک با یکی از منابع حاوی فلز منیزیم است. این ترکیب به طور کامل در آب حل می‌شود و به علت جاذب رطوبت بودن شدیدش، از آن در واکنش‌های شیمیایی به عنوان خشک‌کننده و خارج‌کننده آب استفاده می‌شود.

سولفات منیزیم در کشاورزی

سولفات منیزیم با نام‌های مختلفی نظیر نمک اپسوم، سولفات منیزیم هپتاهیدرات، نمک تلخ، نمک انگلیسی و نمک حمام نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (MgSO4) است. منیزیم یک عنصر اساسی در کلروفیل است که در بهبود فرایند رشد گیاهان و افزایش مقاومت آنها به بیماری‌ها نقش مهمی دارد. همچنین برای انجام عملیات فتوسنتز گیاهان بسیار ضروری است. سولفات منیزیم به عنوان یک منبع غنی منیزیم و گوگرد، گزینه‌ای مناسب برای استفاده در فرمولاسیون کودهای کشاورزی است که می‌تواند به رشد ریشه، افزایش متابولیسم و ردوکس در گیاهان کمک کند که در نهایت منجر به رشد بهتر محصولات و افزایش عملکرد گیاهان می‌شود.

از این ماده به‌عنوان مؤلفه اصلی در فرآیند تهیه محصولات تغذیه گیاهان گلدانی یا محصولاتی نظیر سیب‌زمینی، گوجه‌فرنگی، هویج، فلفل، لیمو، و گل رز استفاده می‌شود. یکی از مزایای این ترکیب نسبت به دیگر ترکیبات منیزیم این است که دارای pH خنثی است و تغییراتی در pH خاک ایجاد نمی‌کند.

کاربردهای دیگر سولفات منیزیم

سولفات منیزیم به عنوان یک منبع مهم در صنایع غذایی و داروسازی نیز استفاده گسترده‌ای دارد. این ماده به عنوان افزودنی غذایی در آرد، پنیر و محصولات قنادی یافت می‌شود. داروی منیزیم سولفات نیز جهت کنترل انواع خاصی از تشنج و تامین نیاز بدن به منیزیم به کار می‌رود. منیزیم سولفات همچنین با افزایش حجم آب موجود در روده‌ها باعث افزایش حرکات روده و درمان یبوست می‌شود. از دیگر کاربردهای دارویی این ماده می‌توان به درمان آسم، کاهش درد مفاصل، مراقبت از پوست و موها اشاره کرد.

سولفات منیزیم در دامپزشکی به‌عنوان افزودنی در خوراک دام به منظور رفع کمبود منیزیم و تنظیم دستگاه گوارش و دفع حیوانات نیز استفاده می‌شود. همچنین در صنایع نساجی، به‌عنوان ماده خشک‌کننده در چاپ پنبه نازک و ابریشم، به‌عنوان تشدیدکننده محصولات کاپوک استفاده می‌شود. در آکواریوم‌های دریایی هم برای حفظ فرآیندهای کلسیفیکاسیون و تنظیم غلظت منیزیم در مرجان‌های سنگی به کار می‌رود. از دیگر کاربردهای این ماده می‌توان به تولید چمن مصنوعی، رنگ‌دانه، کبریت، مواد منفجره و مواد نسوز و همچنین افزایش مقاومت حرارتی چرم اشاره کرد.

سولفات منیزیم

جدول آنالیز Magnesium Sulfate

NO. Test Items Specifications
1 Appearance Milky or Yellowish Fine Powder
2 Gel Strength (1.5%, 20°C, NIKKAN) >700 G/CM2
3 pH Value 67
4 Loss On Drying ≤12%
5 Gelation Point 35-42 °C
6 Residue On Ignition ≤5%
7 Clarity <35 NTU
8 Total Ash <3%
9 Lead ≤5 PPM
10 Arsenic ≤1 PPM
11 Heavy Metals (Pb) ≤20 PPM
12 Sulphate <1%
13 Total Plate Count <1000 CFU/G
14 Mesh Size (%) 90% Throught 80 Mesh
15 Salmonella in 25G ABSENT
16 E.Coli in 15G ABSENT
17 Starch, Gelatin & Other Protein None
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید سولفات منیزیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *