محصولات
آوریل 05

سولفیت سدیم

سولفیت سدیم یک ترکیب جامد به شکل کریستال‌های سفید یا زرد است که طعمی گوگردی و شور دارد و در اثر حرارت، تجزیه می‌شود. این ترکیب شیمیایی در آب محلول است، خاصیت نسبی قلیایی دارد و به‌عنوان یک ماده کاهنده عمل می‌کند. این ماده در مقیاس صنعتی با عبور دی اکسید گوگرد از سود سوزآور تولید می‌شود و در انتهای فرآیند بلورهای سدیم سولفیت شکل می‌گیرند. از اشکال متداول سولفیت سدیم در بازار می‌توان به پودر، کریستال و قرص این ماده اشاره کرد که بسته به نوع پردازش، در دو گرید خوراکی و صنعتی تولید می‌شوند.

سولفیت سدیم نمک سدیم محلول در اسید سولفوریک با فرمول شیمیایی (Na2SO3) است. این ترکیب به صورت خشک (جامد پودری سفید رنگ) و آبدار (هپتاهیدرات) استفاده می‌شود. این ماده به سبب خاصیت آنتی‌اکسیدانی و نگهدارندگی‌اش، به طور عمده در صنایع غذایی اعم از مواد غذایی بسته‌بندی شده، آبمیوه‌ها، میگو و ماهی منجمد، کنسرو، سبزیجات و سیب‌زمینی خشک شده، ژلاتین، ادویه‌جات، انواع سوپ‌های آماده و … برای جلوگیری از فساد و کنترل رشد میکروب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین از این ماده جهت جلوگیری از تغییر رنگ میوه‌های خشک استفاده می‌شود.

سولفیت سدیم یک جزء مهم در تهیه ماده تیوسولفات سدیم است. از این ماده در فرایند تصفیه تری‌نیتروتولوئن (TNT)، به‌منظور مناسب ساختن آن برای مصارف نظامی استفاده می‌شود. همچنین در سیستم‌های دیگ بخار، به عنوان یک جاذب اکسیژن برای محافظت از سیستم در برابر خوردگی عمل می‌کند. در واقع آب تغذیه شده به دیگ بخار، اغلب با اندکی سولفیت سدیم مخلوط می‌شود. در صنعت نساجی نیز از این ماده برای اهدافی نظیر سفیدکردن، کلرزدایی و گوگردزدایی استفاده گسترده‌ای می‌شود. علاوه بر آن جهت جلوگیری از اکسید شدن محلول‌ها و نیز تولید مایعات شفاف در مصارف عکاسی و کاهش سطح کلر در استخرهای شنا کاربرد دارد.

سولفیت سدیم

جدول آنالیز Sodium Sulfite

NO. ITEMS SPECIFICATION RESULTS
1 Assay (Na2SO3) w/% ≥98.0% 98.45%
2 Free alkali (as Na2CO3) ≤0.1% 0.074%
3 Sulfate ((as Na2SO4) ≤1.5% 1.27%
4 Iron (Fe) w/% ≤0.003% 0.00015%
5 Water insoluble w/% ≤0.02% 0.019%
6 Chloride (NaCl) w/% ≤0.01% 0.004%
دانلود نسخه PDF جدول آنالیز

خرید سولفیت سدیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *