محصولات
آوریل 05

فروسیانید پتاسیم (سیانور زرد پتاس)

فروسیانید پتاسیم یک نمک کریستالی به صورت بلورهای زرد روشن و بدون عطر و بوی مشخص است که با آب مخلوط می‌شود اما در الکل نامحلول است. این ماده یک ترکیب پایدار است و با اسیدهای قوی و عوامل اکسیدکننده سازگار نیست. از این ماده به خاطر توانایی جذب رطوبت و جلوگیری از کلوخه شدن، به عنوان آنتی‌کیک در نمک استفاده می‌شود. این ماده عمدتا از طریق واکنش سولفات آهن (II) با سیانید پتاسیم تولید می‌شود. واکنش در محلول قلیایی انجام می‌شود و منجر به تشکیل پتاسیم فروسیانید به عنوان رسوب زرد می‌گردد.

فروسیانید پتاسیم با نام‌های دیگری نظیر سیانور زرد پتاس، پتاسیم هگزاسیانوفرات، زرد پروسی، آنتی‌کیک زرد، پتاس زرد یا کریستال زرد نیز شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (C6N6FeK4) است. این ترکیب نیز مانند سایر سیانیدهای فلزی، هم به عنوان نمک هیدرات و هم نمک بی‌آب، ساختار پلیمری پیچیده‌ای دارد. این ماده در صنایع غذایی در تولید اسید سیتریک، مربا، ژله، مارمالاد و بکینگ پودر، سوسیس و کالباس و محصولات فله‌ای خشک استفاده می‌شود. همچنین برای حذف مس و آهن در شراب‌سازی کاربرد آنولوژیکی دارد. علاوه بر آن به طور خاص در خوراک دام‌هایی که مستعد ابتلا به بیماری‌های دستگاه گوارش هستند مانند گاو، گوسفند و خوک استفاده می‌شود.

فروسیانید پتاسیم صنعتی به عنوان پیش‌ساز چندین رنگ مهم عمل می‌کند. این رنگ‌ها به طور گسترده در صنعت نساجی، چاپ و تولید رنگ‌دانه استفاده می‌شوند. همچنین برای تصفیه قلع، جداسازی مس از سنگ‌های معدنی مولیبدن و برای تشخیص کیفیت انواع قندها، برخی یون‌ها در ادرار، تیواوره و فلزات مختلف استفاده می‌گردد. علاوه بر آن در فرآیند تونینگ عکاسی سیاه و سفید استفاده می‌شود که به افزایش کنتراست تصویر و برجسته‌سازی آن کمک می‌کند. از دیگر کاربردهای سیانور زرد پتاس می‌توان به کنترل فرسایش خاک در صنعت ساختمان و کشاورزی، استفاده به عنوان مکمل در کودهای گیاهی، جداسازی و دفع زباله‌های رادیواکتیو، تولید کاغذ رنگی و تعیین غلظت پرمنگنات پتاسیم در آزمایشگاه اشاره کرد.

فروسیانید پتاسیم

خرید فروسیانید پتاسیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *