محصولات
آوریل 05

هیدروکسید سدیم

هیدروکسید سدیم یک ترکیب جامد، کریستالی، سفید و بدون بو است که ممکن است به شکل گلوله، گرانول یا پودر باشد. ویژگی اصلی این ماده این است که در آب حل می‌شود و یک محلول قلیایی به نام آب لی ایجاد می‌کند. این محلول دارای خصوصیات قلیایی و باز است.

این ویژگی باعث می‌شود که سدیم هیدروکسید در موارد مختلف از جمله تولید صابون، تصفیه آب، پروسه‌های صنعتی و صنایع شیمیایی به عنوان یک ماده مهم مورد استفاده قرار گیرد. این ماده به آسانی می‌تواند رطوبت هوا را جذب کند. به همین دلیل هنگام حمل و نقل، باید تحت پوشش‌های حفاظتی لازم قرار گیرد.

هیدروکسید سدیم با نام‌های دیگری نظیر کاستیک سودا، سود پرک، سود سوزآور و آب قلیایی شناخته می‌شود و فرمول شیمیایی آن (NaOH) است. همچنین در برخی از مناطق دنیا به عنوان لی شناخته می‌شود که در صنعت تولید صابون یا در تصفیه آب به کار می‌رود.

این ماده ترکیبی یونی است که حاوی کاتیون سدیم +Na و آنیون‌های هیدروکسید –OH است. این ترکیب پروتئین‌ها را در دمای محیط تجزیه می‌کند و ممکن است سوختگی‌های شدید ایجاد کند. هیدروکسید سدیم در بسیاری از صنایع مانند تولید پالپ و کاغذ، منسوجات، بازیافت لاستیک‌ها، پالایش نفت خام، تصفیه آب آشامیدنی، تولید صابون‌ها و مواد شوینده نیز استفاده می‌شود.

این محصول در گریدهای پرک، عدسی (پلیت) و  سود عرب یا شکری عرضه می‌شود.

هیدروکسید سدیم

خرید هیدروکسید سدیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی
  • بشکه 220 لیتری

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *