محصولات
نوامبر 08

پروپیل پارابن

پروپیل پارابن یک ترکیب شیمیایی است که به صورت طبیعی در بسیاری از گیاهان نظیر جو، دانه کتان و انگور و برخی حشرات یافت می‌شود. این ماده نگهدارنده در دسته پارابن‌ها طبقه‌بندی می‌شود. پارابن‌ها گروهی از نگهدارنده‌های شیمیایی هستند که به طور گسترده در محصولات آرایشی و بهداشتی آرایشی مبتنی بر آب مانند کرم‌ها، لوسیون‌ها، شامپوها و محصولات حمام به منظور کاهش احتمال رشد باکتری‌ها و کپک‌ها استفاده می‌شوند. بدون مواد نگهدارنده، اکثر محصولات مراقبت از پوست یا لوازم آرایشی فقط تا 3-4 هفته بعد از تولید، فاسد شدن خواهند شد.

آلودگی میکروبی می‌تواند در اثر قرار گرفتن در معرض باکتری‌ها و کپک‌های موجود در هوا و استفاده عمومی از محصول با دست‌های آلوده ایجاد شوند که ممکن است منجر به مشکلات سلامتی قابل توجهی از تحریک پوست گرفته تا عفونت شود. برای جلوگیری از این مشکلات، یک نگهدارنده قوی و در عین حال فاقد خواص تحریک‌کننده باید به فرمولاسیون محصولات بهداشتی و آرایشی اضافه شود. نگهدارنده‌هایی مانند پارابن‌ها، فنوکسی اتانول و ایزوتیازولین برای کاهش احتمال رشد باکتری‌ها و کپک‌ها در محصولات مختلف طراحی شده‌اند. البته پروپیل پارابنی که در لوازم آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد به دلیل مسائل زیست محیطی به صورت مصنوعی تولید می‌شود.

پروپیل پارابن با نام نپاژن P نیز شناخته می‌شود و دارای فرمول شیمیایی (C10H12O3) است. اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) در اواسط دهه 1980 این ادعا را داشته که پروفیل پارابن یک ماده ایمن برای کاهش رشد بسیاری از باکتری‌ها و انواع خاصی از مخمرها است. در سال 2010 نیز کمیته علمی اتحادیه اروپا اعلام کرد که استفاده از این ترکیب در محصولات آرایشی برای مصرف‌کننده ایمن است.

پروپیل پارابن در محصولات مراقبت از مو مانند شامپوها، نرم‌کننده‌ها و لوسیون‌های مو برای حفظ ظاهر و حالت مو نیز استفاده می‌شود. از این ترکیب علاوه بر محصولات زیبایی و بهداشتی، در صنایع غذایی نیز به عنوان یک افزودنی استفاده می‌شود.

پروپیل پارابن

خرید پروپیل پارابن

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • بشکه 25 کیلویی Novus
  • بشکه 25 کیلویی گوجورات

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *