محصولات
مارس 14

ژلاتین (خوراکی و صنعتی)

ژلاتین ترکیبی نیمه شفاف، بی‌رنگ و مزه است که از کلاژن به دست آمده از اعضای بدن حیوانات اهلی تهیه می‌شود. این ماده زمانی که خشک است ظاهری شکننده دارد، اما زمانی که مرطوب می‌شود حالت لاستیکی به خود می‌گیرد. این ماده یک گونه تغییرناپذیر هیدرولیز شده از کلاژن است و معمولا به عنوان ژل‌کننده در غذاها، نوشیدنی‌ها، داروها، یا کپسول‌های ویتامین، فیلم‌های عکاسی، کاغذها و لوازم آرایشی کاربرد دارد. همچنین در ساخت برخی آبنبات‌های چسبناک و نیز فرآورده‌هایی مانند ژله، مارشمالو و برخی ماستهای کم‌چرب استفاده گسترده‌ای دارد.

ژلاتین به دو دسته گرید غذایی و صنعتی تقسیم می‌شود. ژلاتین خوراکی به عنوان تثبیت‌کننده، غلیظ‌کننده یا بافت‌دهنده در غذاهایی مانند ماست، پنیر خامه‌ای و مارگارین نیز استفاده می‌شود. همچنین در غذاهای کم چربی برای شبیه‌سازی احساس چربی در دهان و ایجاد حجم استفاده می‌شود. از سوی دیگر برای شفاف‌سازی آب میوه‌هایی مانند آب سیب و سرکه نیز کاربرد دارد.

ژلاتین به عنوان عامل ژله‌ای‌ کننده در صنایع داروسازی و لوازم آرایشی و بهداشتی نیز به‌کار می‌رود. کلاژن هیدرولیز شده به پوست رطوبت و استحکام می‌بخشد و همچنین از بروز چین‌و‌چروک در آن جلوگیری به عمل می‌آورد. همچنین مکملی است که به تقویت و رشد ناخن‌ها و جلوگیری از شکنندگی آنها کمک می‌کند. زمانی که تولید کلاژن در بدن کم می‌شود ناخن‌ها ضعیف می‌شوند. مصرف قرص یا پودر کلاژن بستر ناخن را با اسید آمینه آرژنین تغذیه می‌کند که به استحکام، درخشندگی و رشد ناخن‌ها کمک می‌کند. از این ماده در تحقیقات مهندسی بافت و مهندسی بیومتریال نیز به طور گسترده استفاده می‌شود.

ژلاتین خوراکی

خرید ژلاتین

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • ژلاتین خوراکی کیسه 25 کیلویی چین
  • ژلاتین خوراکی کیسه 25 کیلویی پاکستان
  • ژلاتین صنعتی کیسه 25 کیلویی چین
  • ژلاتین صنعتی  کیسه 25 کیلویی پاکستان

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *