محصولات
ژوئن 25

کازئینات سدیم

کازئینات سدیم پودری بی‌بو و فاقد طعم به رنگ سفید یا زرد کم رنگ است که به راحتی در آب حل می‌شود. این ترکیب از کازئین، پروتئین موجود در شیر پستانداران به دست می‌آید. کازئین بیشترین پروتئینی است که در شیر گاو وجود دارد و عامل رنگ مات و سفید شیر است. این پروتئین جزء جدایی‌ناپذیر بسیاری از محصولات مبتنی بر شیر مانند خامه و پنیر است. پروتئین‌های کازئین را می‌توان از شیر جدا کرد و به طور مستقل به عنوان مکمل یا افزودنی برای غلیظ کردن بافت و تثبیت محصولات غذایی مختلف استفاده کرد.

منبع غنی پروتئین

کازئینات سدیم که به آن کازئین سدیم یا نمک سدیم کازئین نیز گفته می‌شود، عمدتا با تخلیص کازئین از شیر تازه با محتوای 2.5 درصد، از طریق تکنیک انعقاد اسیدی و سپس واکنش سدیم قلیایی تهیه می‌شود. محلول کازئینات سدیم از نظر pH خنثی بوده و با اضافه کردن اسید می‌توان رسوب کازئین ایجاد کرد. این ماده باعث افزایش ویسکوزیته، چسبندگی، تولید و تثبیت کف شده و اغلب برای تقویت پروتئین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده علاوه بر اینکه منبع خوبی از پروتئین است، ویژگی‌های عملکردی زیادی دارد که آن را به یک افزودنی محبوب در صنایع غذایی تبدیل کرده است. به عنوان مثال ظرفیت بالایی برای جذب آب دارد. به این معنی که می‌توان از آن برای اصلاح بافت مواد غذایی مانند خمیر و محصولات پخته شده تجاری استفاده کرد.

كازئینات سدیم حاوی انواع آمینواسیدهای ضروری و ریزمغذی‌های مفید برای بدن است و می‌تواند میكرومینرال‌های مورد نیاز بدن انسان را به خوبی تامین می‌کند. ترکیب این ماده با برخی دیگر از مواد قوام دهنده مانند کاراگینان، صمغ گوار و صمغ عربی می‌تواند تا حد زیادی قوام و دوام سوسپانسیون آنها را بهبود ببخشد. اگرچه این ترکیب معمولا به مواد غذایی اضافه می‌شود، اما برای تغییر بافت و پایداری شیمیایی، در محصولات دیگر مانند داروها، صابون، محصولات آرایشی و مراقبت شخصی نیز استفاده می‌شود. همچنین به دلیل اینکه می‌تواند پیوند‌های محکمی را پس از خشک شدن ایجاد کند و خاصیت چسبندگی را افزایش دهد، در تولید انواع چسب نیز کاربرد دارد. علاوه بر آن در صنعت نساجی برای بهبود استحکام کششی و کاهش استاتیک روی الیاف اعمال می‌شود.

کازئینات سدیم

خرید کازئینات سدیم

این محصول توسط شرکت‌ها مختلف و با ظرفیت‌های متنوعی عرضه می‌شود. برخی از نمونه‌های عرضه شده توسط احرار شیمی عبارتند از:

  • کیسه 25 کیلویی

امکان خرید جزئی با هر ظرفیتی ممکن است.

در صورت نیاز می‌توانید نمونه محصول را به صورت رایگان دریافت کنید. (تست محصول)

برای استعلام موجودی و دریافت قیمت با ما تماس بگیرید.

تماس با ما

دیدگاه نوشتن

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *